Ultragarsiniai aliuminio bandymai

ultralyd.png

Trumpas įvairių metodų ir jų tikslinių produktų aprašymas.

ASTM standartai:

Kalbant apie aerokosminės, aviacijos ir kitas panašias pramonės sritis, dažniausiai nurodomi du ASTM standartai.

ASTM B594 - 13Įprasta deformuojamųjų aliuminio ir jo lydinių produktų ultragarsinės patikros praktika
Tokiose bendrovėse kaip „Boeing“ arba „Airbus“ paprastai taikomi reikalavimai atitinka ASTM B594-13 A klasę, tuo tarpu amerikietiškųjų kalnelių ir kitose srityse kartais taikomi aukštesni, ASTM B594-13 AAA klasės reikalavimai. Daugumos sertifikuotų aviacijos pramonės gamyklų produkcija atitinka ASTM B594-13 A klasės reikalavimus.

ASTM E2375 - 08(2013)Įprasta deformuojamųjų produktų ultragarsinės patikros praktika
Antrasis ultragarsinių bandymų standartas ASTM E2375 - 08 naudojamas retai, dažniausiai – karinės technikos srityje.
Abiejų minėtų standartų ultragarsiniai bandymai naudojant atitinkamą medžiagą gali būti atliekami sandėlyje. Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite su „Alumeco“.

Europos standartai:

Europos standartai paprastai naudojami metalų (plieno ir aliuminio) centrinių įtrūkimų ir defektoskopiniams bandymams atlikti. Šie bandymai yra gana paprasti lyginant su ASTM ultragarsiniais bandymais, tačiau jie paprastai įtraukiami į projektinius reikalavimus ir gerai atitinka vartotojų poreikius. Daugelis tiekėjų ir liejyklų atlieka šiuos bandymus, tačiau tik pagal atskirą reikalavimą, tad norint, kad jie būtų atlikti, tai reikia nurodyti. Sandėlyje esančių medžiagų bandymus atlieka ir nepriklausomi ekspertai; norėdami gauti daugiau informacijos susisiekite su „Almeco“.

Europos standartas, kuriuo vadovaujamasi atliekant ultragarsinius plieninių strypų bandymus, yra EN10308 „Neardomasis bandymas. Ultragarsinis plieninių strypų bandymas'.
Pagal EN10308 yra du strypų bandymo būdai: tinklinis skenavimas ir kompleksinis skenavimas. Tinklinis skenavimas yra paprastas ir pigiausias / greičiausias būdas, tačiau jį naudojant neapimamas visas plotas, ypač kampuose ir pakraščiuose, tad gali prireikti kompleksinio skenavimo.

Europos standartas, kuriuo vadovaujamasi atliekant ultragarsinius plokščių bandymus, yra EN10160 „6 mm arba storesnių plokščių plieno gaminių ultragarsinis bandymas (atspindžio metodas)'. Šiame standarte bandymai taip pat yra suskirstyti į dvi grupes. Pakraščių skenavimas (E klasės) ir ištisinis skenavimas (S klasės).