Suvirinimas

Robot welding of aluminium items - Platform made of tread plate
Robotizuotas aliuminio gaminių suvirinimas – Platforma, pagaminta iš rifliuotos plokštės

Suvirinimas – tai dviejų medžiagų sujungimas sulydymo būdu Aliuminį galima suvirinti ir taip gana greitai gauti oro ir vandens nepraleidžiančias siūles. Nepaisant to, norint gauti patenkinamą suvirinimo rezultatą reikia atsižvelgti į keletą dalykų. Šiame aprašyti kai kurie svarbiausi dalykai, kuriuos reikia turėti omenyje suvirinant aliuminį.

Aliuminis sudaro oksido sluoksnį

Aliuminiui sąveikaujant su deguonimi ant jo paviršiaus susidaro oksido sluoksnis. Oksido sluoksnio lydymosi temperatūra siekia net 2060 ºC, todėl suvirinant šis sluoksnis neišsilydo. Tuo pat metu suvirinimo metu išsiskiriantis karštis pagreitina oksido sluoksnio susidarymą, tad jį reikia pašalinti prieš suvirinimo procesą arba jo metu, kad aliuminį būtų galima suvirinti. Oksido sluoksnį galima pašalinti įvairiais būdais, tai pat galima naudoti specialius lydomojo suvirinimo būdus, kuriuos taikant oksido sluoksnis yra pralaužiamas – suvirinimą volframo elektrodu inertinėse dujose ir suvirinimą lydžiuoju elektrodu inertinėse dujose.

Aliuminio lydymosi temperatūra yra žema ir jis labai gerai perduoda šilumą

Aliuminio lydymosi temperatūra yra maždaug 660 °C, taigi, pakankamai žema lyginant, pavyzdžiui, su plienu, kurio lydymosi temperatūra siekia maždaug 1500 ºC. Nepaisant to, suvirinant aliuminį dėl šio metalo savitosios šilumos reikia naudoti gana didelį šilumos kiekį (pavyzdžiui, suvirinant plieną jos reikia dvigubai mažiau).

Nuo vandenilio gali susidaryti poros

Suvirinant aliuminį kyla porų susidarymo pavojus. Poros susidaro metalui auštant. Tada ima išsiskirti vandenilis, ištirpęs išlydytame aliuminyje, jei jo kiekis per didelis. Išsiskiriant šioms dujoms aliuminyje susidaro poros.

Jei kyla abejonių dėl to, kokie lydiniai gali būti suvirinami, mūsų specialistai padės jums savo žiniomis apie naudojamas medžiagas, patars, kaip išsirinkti lydinius, tinkamus suvirinti.

 

Šiame vaizdo įraše mes rodome, kaip aliuminis yra suvirinamas rankiniu ir robotizuotu būdu:

Norite sužinoti daugiau?
Štampavimas Pjovimas Lazerinis pjovimas