Tinkamas aliuminio tvarkymas ir saugojimas

„Alumeco' sandėlis Odensės mieste

„Alumeco“ pagrindinės atsargos, saugiai ir tinkamai sandėliuojamos aliuminio gaminiams reikiamoje temperatūroje.

Svarbu, kad visi aliuminio gamintojai ir naudotojai tvarkytų ir saugotų metalą saugiai ir racionaliai. Aliuminis šiaip jau yra tvirta medžiaga, kurią tvarkyti lengva, jei imamasi kelių paprastų atsargumo priemonių. Čia galite rasti informacijos apie tipiškus aliuminio pažeidimų būdus, taip pat keletą gerų patarimų apie tai, kaip saugoti ir apskritai tvarkyti aliuminį.

Transportavimas ir sandėliavimas

Aliuminis paprastai pažeidžiamas transportuojant. Pavyzdžiui, tai būna įbrėžimai ir nutrynimo žymės, galinčios lemti paskesnę besiliečiančių paviršių koroziją. Tokie pažeidimai paskui neleidžia patenkinamai apdoroti ruošinių paviršių.

Todėl smulkūs medžiagos paviršiaus pažeidimai transportavimo metu pakenkia aliuminio išvaizdai, bet šiaip neturi jokio poveikio mechaninėms metalo savybėms. Siekiant užkirsti kelią tokio tipo pažeidimams svarbu, kad perkėlimo ir transportavimo metu aliuminio ruošiniai būti supakuoti į tvirtą popierių, plastiką ar pūslėtą plėvelę – tada atskiri paviršiai nesidaužys vienas į kitą.

Venkite vandens ir oro

Svarbu turėti omenyje, kad aliuminis nėra atsparus vandeniui ir drėgmei. Aliuminio lydiniai, kurių sudėtyje yra daug magnio, labai jautrūs vandeniui ir kondensatui, o grynesni lydiniai yra atsparesni. Aliuminio pažeidimai dėl drėgmės atrodo kaip baltos dėmės ar tamsios kitos spalvos žymės – pavyzdžiui, tokių pažeidimų galima pastebėti, jei vandens ar kondensato pateko tarp vienas ant kito sukrautų arba labai arti vienas kito suguldytų ruošinių.

 

Daugiau apie aliuminio koroziją:

Todėl siekiant apsisaugoti nuo tokių aliuminio ruošinių pažeidimų dėl vandens ir kondensato, svarbu nedelsiant nudžiovinti drėgną pristatytą aliuminį ir tik tada padėti saugoti. Galite rinktis iš dviejų aliuminio džiovinimo būdų – natūralų garinimą arba naudoti oro džiovintuvus. Jei aliuminis yra labai drėgnas, iš pradžių jį reikia nusausinti šluoste ir paskui nudžiovinti.

Kondensatas taip pat gali susidaryti žiemą, jei aliuminis transportuojamas šaltame sunkvežimyje, o paskui iš karto sukraunamas šildomose dirbtuvėse. Tam, kad ant šalto aliuminio paviršiaus negalėtų susidaryti kondensatas, rekomenduojame aliuminio ruošinius palikti originaliose pakuotėse dirbtuvėse, kol ruošiniai aklimatizuosis ir prisitaikys prie naujo, šiltesnio mikroklimato. Aklimatizacijos procesui paprastai prireikia 36–48 valandų prieš išpakuojant.

 

Oro temperatūra ir klimatas

Kalbant apie aliuminio laikymo temperatūrą ir mikroklimatą taip pat svarbu žinoti, kad aliuminis paprastai laikomas +10 Celsijaus laipsnių minimalioje temperatūroje. Taip pat reikia paminėti, kad laikymas atvirame ore susijęs su spartesnės taškinės korozijos, kurią sukelia oro tarša pramoniniuose ar urbanizuotuose rajonuose, rizika. Gera idėja, paprastai padedanti išvengti žymių ir korozijos – tai neleisti aliuminiui liestis su kitais metalais sandėliavimo metu.

 

 

Norite sužinoti daugiau?

Kondensacijos rizika