Aliuminio perdirbimas

aliuminio laužo perdirbimą

95–98 proc. aliuminio galima perdirbti.

Ar žinote, kad iki šiol naudojama 75 proc. pagaminto aliuminio? Tai lemia šio metalo ilgaamžiškumas ir tai, kad jis puikiai tinka perdirbti.

Šiame puslapyje rasite informaciją apie „Alumeco aliuminio perdirbimo politiką ir paprastą jo naudojimo per perdirbimo procesą paaiškinimą.

Kruopštus rūšiavimas lemia didelį perdirbimo efektyvumą

Europa pirmauja aliuminio perdirbimo srityje ir „Alumeco nori aktyviai prisidėti prie to, kad taip būtų ir toliau. Šis indėlis be kita ko apima ir kruopštų metalo laužo rūšiavimą; jis surenkamas konteineriais pagal lydinio tipą ir yra paruoštas perdirbti. Tiesą sakant, toks rūpestingas atliekų rūšiavimas padeda pasiekti, kad aliuminis būtų pakartotinai panaudotas tos pačios rūšies produktams gaminti. Tokiu būdu optimaliai naudojami aliuminio ištekliai.

 

Toliau pateiktame vaizdo įraše parodyta, kaip bendrovė „Alumeco' renka ir rūšiuoja aliuminio laužą iš jos paruošų centro:

Perdirbimo ciklas

Techniniu požiūriu mes išskiriame du skirtingus perdirbimo ciklus: atvirąjį ir uždarąjį. Uždarasis perdirbimo ciklas pasireiškia tuo, kad aliuminis pakartotinai naudojamas tokiems patiems produktams gaminti ir taip išsaugomos jo savybės. Atvirojo ciklo metu viskas vyksta atvirkščiai. Europoje dominuoja uždarojo ciklo perdirbimo būdas. Kaip pavyzdį galima pateikti platų gėrimų skardinių perdirbimo tinklą.

Uždarojo ciklo perdirbimo atveju tam tikri aliuminio produktai, pavyzdžiui, skardinės yra surenkamos, rūšiuojamos bei pakartotinai išlydomos ir taip perdirbamos į naujas skardines. Vien tiktai aplinkosaugos požiūriu yra visiškai nesvarbu, ar naudojamas atvirojo, ar uždarojo ciklo aliuminio perdirbimo būdas.

 

Perdirbimas ir rinkos poreikiai

Mūsų dažnai klausia ar galime nurodyti mūsų vieną ar kelis kartus perdirbto aliuminio kiekį. Tai neįmanoma, nes didžioji dalis mūsų medžiagų yra naujos gamybos, kadangi pasaulinė aliuminio rinka sparčiai auga ir perdirbto aliuminio / metalo laužo nepakanka padengti dabartinei paklausai. Mes perdirbame visas įmanomas medžiagas savo organizacijoje ir dėl didelio rinkos poreikio perdirbto aliuminio kiekio nepakanka.

Aliuminio perdirbimas

Toliau pateiktame vaizdo įraše parodyta,, kaip perdirbamas aliuminis: