Aliuminio korozija

Aliuminio korozija

Pavyzdžiai, kaip korozija pradeda veikti aliuminio plokštę.

Korozija – tai tiesioginis aliuminio paviršiaus irimas, vadinamasis duobučių susidarymas. Koroziją lemia nepakankamas natūralus aliuminio atsparumas jai. Šiame puslapyje rasite informaciją apie dažniausiai pasitaikančius korozijos tipus, aliuminio atsparumą korozijai ir veiksnių, kurie gali sukelti aliuminio koroziją, pavyzdžius.

Korozijos tipai

Toliau nurodyti dažniausiai pasitaikantys korozijos tipai.

Elektrocheminė korozija: pasitaiko tada, kai aliuminis susiliečia su tauresniais metalais, pvz., geležimi.

Taškinė korozija: pasitaiko laikant aliuminį labai drėgnoje aplinkoje, ypač ten, kur yra druskų (paprastai – purvo bei nešvarumų), taip pat aplinkoje, kur vanduo negali pasišalinti nuo metalo. Taškinė korozija – tai dažniausiai pasitaikanti aliuminio korozijos forma.

Aliuminio atsparumas korozijai

Atsparumas korozijai – tai aliuminio atsparumo korozijai laipsnio rodiklis. Lyginant su kitais metalais, aliuminio atsparumas korozijai yra geras.

Daugiau informacijos apie aliuminio koroziją galite rasti standarte ISO 9023.

Oksido sluoksnis – tai natūrali apsauga nuo korozijos

Oksido sluoksnis gali būti laikomas apsaugine plėvele, kuri susidaro aliuminiui sąveikaujant su deguonimi. Šis sluoksnis apsaugo aliuminio paviršių nuo korozijos trumpuoju laikotarpiu. Mechaniškai pažeidus oksido sluoksnį jis iš karto atsikuria esant sąlyčiui su deguonimi.

 

Oxide layer

Jei aliuminis laikomas aplinkoje, kur nėra didelių temperatūros svyravimų, ir transportuojamas sausoje aplinkoje bei metalas yra gerai supakuotas taip, kad drėgmė negalėtų įsiskverbti į metalo paviršių, oksido sluoksnis apsaugo jį nuo korozijos. Oksido sluoksnis yra stabilus, kai pH rodiklis siekia nuo 4 iki 9. Jei aliuminį veikia labai rūgštinė arba labai šarminė aplinka, kur pH rodiklis nepatenka į intervalą nuo 4 iki 9, prasideda greita metalo korozija. Pavyzdžiui, alkoholiai, kurių sudėtyje nėra organinių rūgščių, turi labai mažai įtakos aliuminio korozijai, tuo tarpu skruzdžių rūgštis sukelia labai stiprią aliuminio koroziją. Mes sudarėme įvairių chemikalų poveikio aliuminiui sąrašą. 

Jau pats oksido sluoksnio formavimosi procesas gali būti laikomas aliuminio paviršiaus korozija, kaip ir anodavimas, kurio tikslas – padidinti aliuminio atsparumą korozijai, tačiau jis vykdomas kontroliuojamomis sąlygomis.

 

Aliuminis jūrinėje aplinkoje

Jei aliuminį ketinama naudoti jūrinėje aplinkoje ir dėl to jis turi būti atsparus jūros vandeniui tam, kad būtų išvengta korozijos, atsižvelgdami į standarto EN13195:2009 reikalavimus mes rekomenduojame naudoti kurios nors iš daugelio 5000 ir 6000 serijos lydinių. Be kita ko, galima naudoti aliuminio lydinius 5083, 5754, 6060 ir 6082.

 

 

 

Vaizdo įrašas, kuriame parodyta, kaip vanduo gali pažeisti aliuminio gaminį:

Noriu sužinoti daugiau

Tinkamas aliuminio tvarkymas ir saugojimas