Struktūriniai būsenų aprašymai

Name Description
Pavadinimas Aprašas
T6 Sprendimas: apdorotas kaitinant ir paskui dirbtinai sendintas.
T3 Sprendimas: apdorotas kaitinant, šaltai apdirbtas ir natūraliai sendintas.
H24 Mechaniškai stiprintas ir iš dalies atkaitintas – 1/2 kietumo.
H244 Taikoma reljefiniams arba raštuotiesiems lapams ar juostoms, pagamintiems iš atitinkamo Hxx atleidimo markės lydinio.
H112 Šiek tiek mechaniškai stiprintas apdirbant padidintoje temperatūroje po riboto masto šalto apdirbimo (nurodytos mechaninių savybių ribinės vertės).
T9 Sprendimas: apdorotas kaitinant, dirbtinai sendintas ir paskui šaltai apdirbtas.
T5 Atvėsintas po formavimo proceso padidintoje temperatūroje ir paskui dirbtinai sendintas.
T6 Sprendimas: apdorotas kaitinant ir paskui dirbtinai sendintas.
T7 Sprendimas: apdorotas kaitinant ir paskui dirbtinai persendintas.
T6511 Taip pat kaip T6510, išskyrus tai, kad leidžiamas nedidelis tiesinimas po tempimo siekiant išlaikyti standartinius leidžiamus nuokrypius.
T4 Sprendimas: apdorotas kaitinant ir natūraliai sendintas.
T8 Sprendimas: apdorotas kaitinant, šaltai apdirbtas ir paskui dirbtinai sendintas.
H18 Mechaniškai stiprintas – 4/4 kietumo (visiškai sustiprintas).
T651 Sprendimas: apdorotas kaitinant, mažintas įtempis kontroliuojant tempimą (liekamoji deformacija: 0,5–3 % lapų, 1,5–3 % lakštų, 1–3 % valcuotų arba šaltos apdailos virbų ir strypų, 1–5 % kaltinių dalių arba kaltinių ir valcuotų žiedų atžvilgiu) ir paskui dirbtinai sendintas. Po tempimo gaminiai nebetiesinami.
T1 Atvėsintas po formavimo proceso padidintoje temperatūroje ir natūraliai sendintas.
H34 Mechaniškai stiprintas ir stabilizuotas – 1/2 kietumo.
H12 Mechaniškai stiprintas – 1/4 kietumo.
H16 Mechaniškai stiprintas – 3/4 kietumo.
T73 Sprendimas: apdorotas kaitinant ir paskui dirbtinai sendintas siekiant optimalaus atsparumo įtempties korozijai.
H19 Mechaniškai stiprintas – ypač kietas.
T351 Sprendimas: apdorotas kaitinant, mažintas įtempis kontroliuojant tempimą (liekamoji deformacija: 0,5–3 % lapų, 1,5–3 % lakštų, 1–3 % valcuotų arba šaltos apdailos virbų ir strypų, 1–5 % kaltinių dalių arba kaltinių ir valcuotų žiedų atžvilgiu) ir natūraliai sendintas. Po to gaminiai nebetiesinami.
H14 Mechaniškai stiprintas – 1/2 kietumo.
H114 Taikoma reljefiniams arba raštuotiesiems lapams ar juostoms, pagamintiems iš atitinkamo Hxx atleidimo markės lydinio.
T3510 Sprendimas: apdorotas kaitinant, mažintas įtempis kontroliuojant tempimą (liekamoji deformacija: 1–3 % išspaustinių virbų, strypų, profilių ir vamzdžių, 0,5–3 % temptinių vamzdžių atžvilgiu) ir natūraliai sendintas. Po tempimo gaminiai nebetiesinami.
T66 Sprendimas: apdorotas kaitinant ir paskui dirbtinai sendintas – aukštesnis nei T6 mechaninių savybių lygis pasiektas atliekant specialią proceso kontrolę (6000 serijos lydiniai).
H22 Mechaniškai stiprintas ir iš dalies atkaitintas – 1/4 kietumo.
T7351 Sprendimas: apdorotas kaitinant, mažintas įtempis kontroliuojant tempimą (liekamoji deformacija: 0,5–3 % lapų, 1,5–3 % lakštų, 1–3 % valcuotų arba šaltos apdailos virbų ir strypų, 1–5 % kaltinių dalių arba kaltinių ir valcuotų žiedų atžvilgiu) ir paskui dirbtinai persendintas siekiant optimalaus atsparumo įtempties korozijai. Po tempimo gaminiai nebetiesinami.
H111 Atkaitintas ir šiek tiek mechaniškai stiprintas (mažiau nei H11) per paskesnes operacijas, pavyzdžiui, tempimą arba lyginimą.
H32 Mechaniškai stiprintas ir stabilizuotas – 1/4 kietumo.
H42 Mechaniškai stiprintas ir dažytas arba lakuotas – 1/4 kietumo.
T451 Sprendimas: apdorotas kaitinant, mažintas įtempis kontroliuojant tempimą (liekamoji deformacija: 0,5–3 % lapų, 1,5–3 % lakštų, 1–3 % valcuotų arba šaltos apdailos virbų ir strypų, 1–5 % kaltinių dalių arba kaltinių ir valcuotų žiedų atžvilgiu) ir natūraliai sendintas. Po tempimo gaminiai nebetiesinami.
O Atkaitintas – gaminiai, įgiję reikalingas atkaitinimo savybes po karštojo formavimo procesų, gali būti pažymėti kaip O atleidimo markės gaminiai.
H44 Mechaniškai stiprintas ir dažytas arba lakuotas – 1/2 kietumo.
T7451 Sprendimas: apdorotas kaitinant, mažintas įtempis kontroliuojant tempimą (liekamoji deformacija: 0,5–3 % lapų, 1,5–3 % lakštų, 1–3 % valcuotų arba šaltos apdailos virbų ir strypų, 1–5 % kaltinių dalių arba kaltinių ir valcuotų žiedų atžvilgiu) ir paskui dirbtinai persendintas (tarp T73 ir T76). Po tempimo gaminiai nebetiesinami.
T4511 Taip pat kaip T4510, išskyrus tai, kad leidžiamas nedidelis tiesinimas po tempimo siekiant išlaikyti standartinius leidžiamus nuokrypius.