Brdr. Platz

vilkikų kėbulų gamyba naudojant aliuminį

„Brdr. Platz' rengiamasi montuoti naują vilkiko kėbulą iš aliuminio

„Carlsberg akcentavo svorį


Alaus gamybos bendrovei „Carlsberg nusprendus konsoliduoti didžiąją dalį gamybos pajėgumų Jutlandijos rytuose, prireikė tokio logistikos sprendimo, kad šviežio alaus tiekimą būtų galima grąžinti į Zelandiją ir sostinės regioną. Pietų Jutlandijoje įsikūrusi bendrovė „Brdr. Platz buvo įgaliota sukurti kėbulą vilkikui, kuris galėtų transportuoti didžiulį alaus kiekį. Priimant sprendimą, aliuminis buvo akivaizdus pasirinkimas dėl kelių priežasčių.

Alaus gamybos bendrovė „Carlsberg iškėlė keletą visiškai aiškių reikalavimų, koks turi būti sprendimas, kurį parengė kėbulų gamybos bendrovė „Brdr. Platz iš Pietų Jutlandijos: transporto priemonės turėjo transportuoti kaip įmanoma didesnį kiekį, o jų svoris vis tiek turėjo neviršyti leidžiamų ribinių verčių:

– Dėl tos priežasties mes pasirinkome aliuminį – juk ši medžiaga beveik nieko nesveria. Užuot svorį ir erdvę paaukojus kėbulo medžiagai, visa tai buvo galima skirti kliento produkcijai, konkrečiai, alui. O kadangi aliuminio svoris siekia tik trečdalį plieno svorio, konkrečiu atveju kėbulo svoris galbūt sumažėjo maždaug penkiomis tonomis, palyginti su tuo, jei būtume naudoję plieną. Atsižvelgiant tik į svorį, sutaupyta labai daug, – teigia „Brdr. Platz generalinis direktorius Jørgen Platz.

– Tuo pat metu mums buvo svarbu, kad galėtume dirbti su labai patvaria medžiaga, taip pat su labai lygiais lakštais ir suneriamais profiliais, kuriuos būtų galima naudoti sienelėms konstruoti.

 

Tvirtas ir lengvas

„Brdr. Platz bendrovė yra sukaupusi didžiulę visų tipų sunkvežimių, pikapų, puspriekabių, lengvųjų furgonų ir kt. kėbulų gamybos patirtį. Šios užduoties, gautos iš vienos didžiausių pasaulyje alaus gamybos bendrovių, buvo imtasi ne kitaip nei imamasi visų kitų užduočių:

– Problemas, kurios rūpi kitiems ir mažesniems transporto sektoriaus klientams, mes sprendžiame tiksliai tokiu pačiu būdu. Klientui reikia, kad ir pirmyn, ir atgal galėtų būti transportuojamas kuo didesnis kiekis – nepriklausomai nuo to, ar tai apvali mediena, ar alus. Jørgen Platz, radęs aliuminį kaip „Carlsberg sprendimui tinkamą medžiagą, nurodo: – Mes įsiklausome į tai, ko reikia klientui, ir labai stengiamės rasti kiekvieną įmanomą individualų transportavimo sprendimą, atitinkantį kliento poreikius. Žinoma, mes didžiuojamės tuo, kad mūsų nedidelė gamykla tiekia savo gaminius vienai iš didžiausių pasaulyje alaus gamybos bendrovių:

– Aliuminis yra ir tvirtas, ir lengvas. Todėl tai tiesiog nepamainoma medžiaga, atsižvelgiant į tuos profilius, kuriuos turime naudoti. Be punktualaus prekių pristatymo ir konkurencijos kainos, mums taip pat reikėjo dialogo su „Alumeco. Derinti klausimus su „Alumeco bendrove yra lengva itin teigiama šio žodžio prasme, – subtiliai pastebi Jørgen Platz.

 

Visų komponentų tiekimas kiekvieną dieną

„Alumeco bendrovei teko keletas funkcijų, rengiant „Brdr. Platz sprendimą „Carlsberg bendrovei:

– Tiekdami visus reikalingus aliuminio komponentus, norime kuo labiau pasitarnauti mūsų klientams. Vykdydami šią užduotį, pavyzdžiui, pristatėme ir „Carlsberg kėbulams gaminti skirtus aliuminio lakštus, ir vilkikų kėbulų profilius, ir konstrukcinius profilius. „Alumeco pasirūpina ir lakštų, ir profilių sandėliavimu, kad klientas galėtų būti tikras, jog bus sklandžiai tiekiama kiekvieną dieną, – sako „Alumeco pardavimo konsultantas Rasmus Stenthoft.

 

Apsilankius pas kėbulų gamintoją „Brdr. Platz AS

Mums buvo maloniai leista apsilankyti „Brdr. Platz bendrovėje Haderslevo mieste ir pasižiūrėti tipinio konstravimo naudojant transporto pramonei skirtus aliuminio profilius.