Nordhavnstunnel

Dienos šviesą reguliuojantys ekranai aliuminio profiliuose

12 500 dienos šviesą reguliuojančių segmentų pagaminta iš specialių aliuminio profilių

 

Kai įmonė „AluSteel iš Fiuno laimėjo konkursą dienos šviesą reguliuojantiems ekranams gaminti „Nordhavnsvej projektui Kopenhagoje, ideali jos partnerė diskusijoms ir bendradarbiavimui buvo „Alumeco. Sprendimas, užtikrinantis laipsnišką šviesos srauto silpnėjimą abiejuose tunelio galuose – tai dienos šviesą reguliuojančių ekranų mozaika apdorotuose ir surinktuose aliuminio profiliuose.

 

– Mes keletą metų esame puikiai bendradarbiavę su „Alumeco kaip partneriai, todėl, gavę Nordhauno projektą, aišku, turėjome paprašyti „Alumeco dalyvauti, – sako „AluSteel bendrasavininkis Mads Milling.

 

Jis tęsia:

– Mums svarbu išlaikyti tiekimo patikimumą, kokybę, užtikrinti veiksmingą logistiką ir kitus aspektus, o tuo, kaip žinome, ir pasižymi „Alumeco. Mes jau daugelį metų esame geri partneriai. Gal todėl, kad nuo pat pradžių mes sutariame anaiptol ne dėl visko, rengdami bendrus sprendimus, plėtojame konstruktyvų dialogą.

 

„Tiesiog tobula... '

– Kai ėmėmės projekto, statybos dalies vykdytojas nebuvo toli pažengęs. Taigi, mes susėdome su mūsų statybos projekto rengėjais ir „Alumeco atstovais, kad surastume projektui tinkamus profilius. O galiausiai mes naujai patobulinome egzistuojančius profilius, kuriuos paskui dar padidinome, – teigia Mads Milling.

 

– Pagaminome profilio maketą ir atsinešėme jį į susitikimą su Kopenhagos savivaldybės – projekto vykdytojos – atstovais. Pasirodė, kad būtent to jie ir norėjo. Tiesiog tobula.

 

Diskusijos, pasirengimas ir logistika

Mads Milling nuomone, „Alumeco buvo svarbus diskusijų partneris viso projekto vykdymo metu:

– „Alumeco buvo puikus diskusijų partneris per kūrimo fazę, nes ši bendrovė yra labai reikli savo darbuotojams. Todėl jie vertingi, įgudę darbuotojai.  

 

– Iš pradžių mes būtume turėję apdoroti profilius, bet greitai įsitikinau, kad mums labiau verta gauti supakuotus profilius, jau apdorotus „Alumeco. Todėl mes gavome apdorotus profilius, iš dalies surenkamus statybos vietoje, Kopenhagoje. Darbą palengvino tai, kad „Alumeco galėjo imtis visos logistikos organizavimo.

 

12 500 segmentų pusgaminių – ir visi apdoroti

– Architekto suprojektuoti dienos šviesą reguliuojantys ekranai suteikia toną dienos šviesai ir ją prigesina, todėl užtikrina komfortišką šviesos ir „tamsos permainą įvažiuojant ir išvažiuojant iš tunelio. Tai naujas ir įdomus būdas šiai problemai spręsti, mat atsižvelgiama ir į funkcionalumą, ir į estetiką, – sako „Alumeco projektų vadovas ir sprendimą rengiančios grupės narys Christian Pilgaard:

 

– Mums reikėjo 15 skirtingų aliuminio profilių konstrukcinių ir kampinių segmentų formų, kuriuos būtų galima sunerti vieną su kitu skirtingame aukštyje, sudarant skirtingas tūrines konfigūracijas. Kartu su „AluSteel mes suprojektavimo sunėrimo sprendimą ir suplanavome iš dalies surinktų profilių gabenimą, todėl visi 12 500 profilių galėjo būti surenkami vietoje kaip komplektuojamųjų elementų rinkinys.  

 

Nordhauno projekto faktai:

Šiuo metu Nordhaune įkuriamas visiškai naujas rajonas, kuriam reikia naujų privažiuojamųjų kelių, o tuneliai (ir dienos šviesą reguliuojantys ekranai) yra šios naujos infrastruktūros dalis. Todėl Kopenhagos savivaldybė tiesia „Nordhavnsvej kelią, jungiantį Helsingioro greitkelį su Nordhaunu.

Įvažiuojantys ir išvažiuojantys iš tunelių matys, kad dienos šviesa priblėsta – vietoje įprasto reiškinio, kai šviesą staigiai pakeičia tamsa ir atvirkščiai. 

Tūkstančiai aliuminio profilių, sunertų vienas su kitu, sudaro skirtingų tūrinių pavidalų ir aukščio „vamzdžius.

 

Įmonė „AluSteel iš Fiuno laimėjo gamybos konkursą – ir pasitelkė „Alumeco kaip diskusijų ir bendradarbiavimo partnerę.

 

„Alumeco buvo įmonės „AluSteel partnere viso proceso metu – nuo kūrimo fazės iki profilių gamybos, taip pat rūpinosi logistika ir pristatė profilius tiesiai į vietą.  

 

Projekto vykdytoja (Kopenhagos savivaldybės), „Rambøll ir kitos projekto šalys vedė glaudų dialogą, lietusį išorinius auditus, kontrolės planus, kokybės dokumentaciją (dėl paviršių ir leidžiamų nuokrypių) ir kt. aspektus.

 

Profiliai yra natūraliai anodinti padengiant 25 μm storio sluoksniu, nes sistema yra labai arti vandens. Natūralaus anodinimo paskirtis – dekoratyvumas ir apsauga. „Alumeco apdorojo ir supjaustė profilius, tad į statybos vietą buvo pristatomi kaip pusgaminiai.  

 

Faktai skaičiais:

20 trikampių panaudota dienos šviesą reguliuojančiam ekranui „West

Kiekvienas trikampis pagamintas iš pirminio plieno rėmo (RHS 450x150x10 mm).

Kiekvienas trikampis tvirtinamas prie antrinio aliuminio rėmo su 12 plokščių, konfigūruotų šešiakampėje struktūroje (A: 800 mm x P: 80 mm.)

Skirtingi tretiniai aliuminio rėmai tvirtinami antriniame aliuminio rėme, konfigūruojant kintamomis geometrinėmis formomis.

Pastarųjų skaičius siekia 9–12 vienetų kiekviename trikampyje, o jų matmenys yra A: 800–2800 mm x P: 40 mm.

Iš viso yra 10 skirtingų formų tretinių aliuminio rėmų, 6 skirtingų aukščių:

2 x trikampiai, H: 800 mm.

2 x trikampiai, H: 1200 mm.

2 x trikampiai, H: 1600 mm.

2 x trikampiai, H: 2000 mm.

6 x trikampiai, H: 2400 mm.

6 x trikampiai, H: 2800 mm.

Kiekvieno trikampio plotas – apie 49 m², o dienos šviesą reguliuojančio ekrano „West plotas – apie 980 m².

Dienos šviesą reguliuojantis ekranas yra maždaug 59 m ilgio.

„West pusėje buvo panaudota apie 70 tonų aliuminio.

 

Viskas pagaminta bendradarbiaujant su „AluSteel.Alusteel logo

 

Peržiūrėkite mūsų nuotraukų galeriją:

  • 12 500 dienos šviesos sekcijų iš aliuminio
  • Nordhavnstunnel
  • Nordhavnstunnel
  • Nordhavnstunnel
  • Nordhavnstunnel