Hans E. Madsen

Aliuminio profilių naudojimas projektuojant apšvietimo sistemas

Teismo patalpos Zelandijoje

Dizainas ir apšvietimas

 

Apšvietimas paisant erdvės ir teisės

 

Menininkas Hans E. Madsen iš Kopenhagos garsėja savo meno instaliacijomis su šviesa. Jo buvo paprašyta suprojektuoti unikalius šviestuvus teismo patalpoms Zelandijoje. Kaip dalį savo projekto jis nusprendė pasirinkti aliuminį.

Hans E. Madsen sukūrė Kopenhagos Strøget rajone esančios „Nørgaard parduotuvės langų apšvietimo dizaino koncepciją. Jis įrengė Roskildės festivalio apšvietimą. Jis kuria šviestuvus statomam Danijos metro – statybos metu šviestuvai turi teikti apšvietimą ir kartu turi būti dekoratyvūs. Ir jis suprojektavo šviestuvus Zelandijos teismo patalpoms:

 

– Viskas projektuojama vienai konkrečiai vietai ar patalpai, tad aš visada nuvykstu pasižiūrėti tos vietos, kad susidaryčiau vaizdą to, ką turi suteikti mano šviestuvai ir instaliacijos, – kalba Hans E. Madsen apie savo darbo metodą, paisantį erdvės, aplinkos ir funkcijos.

 

– Šį metodą naudojau projektuodamas šviestuvus teismo patalpoms; sukūriau du didelių šviestuvų tipus ir vieną mažesnio apskrito šviestuvo tipą. Apskrita forma atspindi architekto idėją apie teismo patalpą kaip senovinę apskritą salę, kurioje žmonės rinkdavo aptarti bendrų reikalų. Taip pat manau, kad menininkas, priimdamas dekoravimo sprendimus, turėtų neperžengti griežtumo rėmų, diktuojamų šios patalpos, kurios paskirtį atspindi apšvietimas.

 

Fanera ant aliuminio

Kai dizaino projektas ima įgyti formą, laikas parinkti tinkamas medžiagas:

 

– Aš svarstau, ko būtų galėjęs norėti ir ką būtų pasirinkęs architektas tam architektūros objektui. Šiuo atveju pasirinkau fanerą, kuri būtų pritaisoma prie šviestuvų, pagamintų iš aliuminio. Gavęs užsakymą, keliose dirbtuvėse pasiteiravau dėl aliuminio, – sako Hans E. Madsen, kurio studija yra „Fabrikken for Kunst' Amagerio saloje:

 

– Trumpai paieškojęs internete, radau aliuminio tiekimo bendrovę „Alumeco, kuri sutiko man padėti vykdant šį labai individualų projektą.

 

 

Įkvėpimas imtis kitų projektų

– Aš iš karto pajutau draugiškos diskusijos dvasią, o „Alumeco netruko man patarti, kaip įgyvendinti šį projektą. Modelį, kurį gavau iš „Alumeco, atrodė labai tikslus, ir aš į tai atsižvelgiau.

 

– Dažniausiai pradedu nuo ranka braižytų brėžinių. Pasikviečiau grafikos dizainerį jų pasižiūrėti, o paskui darbo ėmėsi „Alumeco. Šitaip brėžiniai buvo lengvai suprantami, ir mes išvengėme neaiškumų, – teigia Hans E. Madsen. Partnerystė su „Alumeco suteikė jam įkvėpimo imtis kitų projektų, kuriuose jis nori panaudoti aliuminį:

 

– Noriu naudoti aliuminį, derindamas su mediena, betonu ir kt. Čia aliuminis turi kitokių ypatybių nei nerūdijantysis plienas, kuris dažnai atrodo „šaltas.

 

„Viską sudėliojome į savo vietas...'

„Alumeco svarbiausių klientų vadybininkas Peter Zierau pasakoja apie darbą su šviestuvais, suprojektuotais teismo patalpoms Zelandijoje – ir apie partnerystę su Hans E. Madsen:

 

– Žiūrint į šviestuvus, aliuminis nėra labai matomas, bet aliuminis panaudotas trijose dalyse kaip rėmas, laikantis transformatorių, apšvietimo įrangą ir kt. Mes aptarėme visas detales su Hans E. Madsen kelių susitikimų metu. Kalbėjome apie idėjas ir konstrukcijos pakeitimus.  

 

– Naudojome mūsų sandėliuojamas standartines medžiagas, jas pjaustėme, sukome į ritinius ir virinome. Projektas taip pat privertė mus pagalvoti apie skirtingus variantus ir viską sudėlioti į savo vietas – tai ir padarėme bendradarbiaudami su mūsų tinklo subrangovais. Pasinaudojome jų žiniomis, nors mūsų klientui tereikėjo kreiptis į vieną tiekėją – „Alumeco.

 

Peržiūrėkite mūsų nuotraukų galeriją:

  • Apšvietimo sprendimas
  • Apšvietimo sprendimai
  • Apšvietimo sprendimai
  • Apšvietimo sprendimai