„Banga”

The wave - Fantastik udseende når mørket falder på!

„Banga“ – interaktyvioji sensorinė aliuminio konstrukcijos patirtis

 

Kopenhagoje vykstančio Šalčio festivalio proga, Ofelijos aikštėje sumontuojama 40-ies beveik 4 metrų aukščio trikampių konstrukcija. Bendras instaliacijos ilgis siekia daugiau nei 80 metrų. Dienos metu trikampius galima išvysti „ramybės“ būsenoje, tačiau sutemus, šviesos ir garsai atgyja ir instaliacija virsta sensoriniu interaktyviuoju meno kūriniu. 80-ies metrų ilgio patirties ir įspūdžių esminė dalis: aliuminio konstrukcija iš „Alumeco“ profilių.

 

Kopenhagos naktinio gyvenimo šviesos ir garsai

„Banga“ sukurta Šalčio festivaliui, o projektą remia „RealDania“ bei Ofelijos aikštės asociacija. Instaliacija reaguoja į žmogaus judesius ir jos tikslas yra sužadinti įvairiausius pojūčius bei sukelti asociacijų, susijusių su laiko ir erdvės interpretacijomis, sutelkiant dėmesį į kuriamas šviesas ir garsus.

„Bangos“ dizainą sukūrė apšvietimo dizaineris Obscura Vertigo. Už šio menininko vardo iš tiesų slepiasi trijulės Frederik Hilmer, Kasper Rasmussen ir Vibeke Bertelsen įmonė „Vertigo ApS“. „Bangoje“ susijungia Obscura Vertigo apšvietimo dizaino kūrybiškumas ir genialumas su Peter Albrechtsen‘o garso dizainu.

Taip meno kūrinį apibūdina pats Obscura Vertigo:
„Interaktyvi ir pulsuojanti banga, įsiterpusi ilgoje Ofelijos aikštės prieplaukoje. Kūrinys skirtas įnešti daugiau meniškumo ir jausmingumo šiai aikštei. Lankytojai gali pasivaikščioti instaliacijos viduje ir patirti kaip pagal perspektyvą keičiasi pojūčiai, taip pat ir kūrybiškai žaisti su besikeičiančiu apšvietimo dizainu.“

 

Dėmesys apdailai ir lankstumui

40 trikampių sudaro dviejų rūšių aliuminio profiliai, kurie pritaikyti sąveikauti tarpusavyje tam, kad atitiktų instaliacijos erdvinio projektavimo reikalavimus. Susumavus, meno kūrinys susideda iš apytiksliai 1 219 metrų „Alumeco“ spec. profilių. Šiuo požiūriu, apdaila ir kūrinio erdvinė struktūros išraiška buvo itin svarbios galutiniam Obscura Vertigo pasitenkinimui instaliacija.

Obscura Vertigo dizainui labai svarbi apdaila. Kaip teigia Kasper Rasmussen, ji svarbi bendrai išraiškai bei tiek savęs supratimui ir pasitenkinimui, tiek ir galutiniam rezultatui.

Šiuo atveju, Obscura Vertigo teigiamai atsiliepia apie visą projekto vystymo procesą:

„Bendradarbiavimas su „Alumeco“ buvo geras ir mes turėjome naudos iš šios įmonės patirties. „Alumeco“ pasižymėjo dideliu lankstumu derinant sudėtingą pramoninių procesų valdymą su griežtais ir nelanksčiais pristatymo reikalavimais, kurie dažnai yra būtina sąlyga dirbant su konstrukcijų ir montavimo menais,“ – teigia Kasper Rasmussen.

Jeigu būsite Kopenhagoje 2019 metų vasarį, nepraleiskite progos savo akimis išvysti ir patirti įspūdžių instaliacijoje „Banga“, nes ji bus sumontuota trečią ir, kaip planuojama, jau paskutinį kartą Šalčio festivalio proga.

 

Mūsų nuotraukos:

  • The wave
  • The wave
  • The wave
  • The wave
  • The wave

ŠIS PROJEKTAS TAIP PAT GALI BŪTI JUMS AKTUALUS:

Hans E. Madsen