Eksperimentariumas

Experimentarium - Trappe i kobber

Iš vario pagaminti įspūdingi laiptai naujajame „Eksperimentariume“

Atidarytas atsinaujinęs muziejus „Eksperimentariumas“ – su įspūdingais vario laiptais

 

2017 metų sausio mėnesį Kopenhagoje atidarytas atsinaujinęs ir didesnis muziejus „Eksperimentariumas“. Naujojo interjero esminiu akcentu tapo įspūdingi vario laiptai. Tai du šalia vienas kito esantys spiraliniai laiptai, kurių bendras ilgsi 185 metrai. „Eksperimentariumo“ naujiesiems laiptams varį tiekė „KME“ ir „Metalcenter Group“ A/S.

 

Viena konstrukcija su keliomis fukcijomis

Po renovacijos, kuri pradėta dar 2014 metais, ir niokojančio 2015 metų gaisro, „Eksperimentariumas“ kviečia lankytojus į savo naujas ir didesnes erdves. „Eksperimentariume“ koncentruojamasi į interaktyvųjį mokymąsi, kuris vilioja vaikus ir suaugusius pasinerti į kerintį mokslo pasaulį.

Centrine renovuoto pastato architektūros dalimi tapo milžiniški, variu padengti plieniniai laiptai, išsidėstę per visus keturis muziejaus aukštus. Dvigubos spiralės formos laiptai primena DNR molekulę. Tai svarbu ne tik pastato infrastruktūrai, bet kartu pabrėžia, kad „Eksperimentariumas“ veda į daugelį nuotykių, kuriuos gali pasiūlyti mokslo pasaulis.

 

Close up picture af trappen udført i TECU copper

Klasikinis TECU varis

Įspūdinguosius laiptus suprojektavo „CEBRA Architecture“, pastatė „CSK Stålindustri“ A/S. „AE Stålmontage“ A/S buvo atsakingi už padengimą variu. Laiptai padengti maždaug 10 tonų klasikinių „TECU“ vario lakštų (0,7 mm storio). Naujasis laiptų dizainas kartu su išraiškingu vario paviršiumi kuria įspūdingą reginį, kuris vos užėjus į pastatą visų pirma patraukia lankytojų dėmesį.

 

Spiralinės architektūros dengimas

Už laiptų padengimą variu buvo atsakingas projektų vadovas Lars Bøje iš „AE Stålmontage“ A/S.

Laiptai yra sraigto pavidalo ir iš tiesų susideda iš dviejų vienas aplinkui kitą spirale besisukančių atskirų laiptų. Kaip teigia pats Lars Bøje, – bet kas apvalus reikalauja netipiško sprendimo – ir pasakoja toliau:

„Medžiagų formavimas turėjo įvykti vietoje. Todėl iš pat pradžių „CSK Stålindustri“ mums pateikė vieną laiptų dalį, kad galėtume išbandyti skirtingus metodus. Tokiu būdu sugalvojome geriausią įmanomą apdailos montavimo būdą.“

Galutinis sprendimas suteikė gerą pradinį tašką, kuris visų pirma yra estetiškas, bet taip pat atitinka dabartinius saugos reikalavimus.

„Iš esmės, varis yra priklijuotas prie plieninės konstrukcijos, bet dėl priešgaisrinės saugos taisyklių, jis taip pat turėjo būti pritvirtintas mechaniškai, nematoma forma. Todėl mums reikėjo padaryti griovelius variniuose lakštuose, kad būtų galima uždėti mechaninį tvirtinimą. Sekanti plokštė virš griovelio persikloja ir tokiu būdu tvirtinimai uždengiami“ – teigia Lars Bøje ir tęsia:

„Jungtys, kaip ir patys variniai lakštai, laiptų apačioje turėjo sekti laiptų vingį, todėl turėjome supjaustyti lakštus pleišto forma. Tam, kad gražiai susijungtų apačia, šonai ir viršus, turėjome sukurti „griovelių lipdinį“, kuris sektų skirtingus laiptų linkius.“

 

Daugiau įdomių projektų su variu

Jei norite pamatyti daugiau vario naudojimo pavyzdžių didesnėse konstrukcijose, rekomenduojame šį projektą. Čia mes tiekėme varį įspūdingai laiptinei, kuri yra centrinė technikos fakulteto dalis Pietų Danijos universitete Odensėje.

Šis pavyzdys buvo parengtas bendradarbiaujant su Danijos kompanija „AE Stålmontage“.

 

 

  • Experimentarium close up
  • Experimentarium - Total length: 185 meters
  • Experimentarium - TECU classic copper cladding with 0,7 mm thickness

Šis pavyzdys taip pat gali jus sudominti:

Uniwersytet Południowej Dani